Fogadjunk örökbe helyszíneket és tartsuk rendben

Ez a bejegyzés utolsó módosítása: 1 év! A benne lévő információk már nem biztos, hogy érvényesek, naprakészek!

Sokakban felmerült már és a Green Guerillas FB csoportban nemrég el is kezdődött a szervezkedés, hogy a város egy-egy részét, területét, vagy helyszínét valaki örökbe fogadja és gondoskodik annak rendben tartásáról.

„Fogadjunk örökbe helyszíneket és tartsuk rendben” bővebben

Hova tegyem a szeméttel teli zsákot?

Ez a bejegyzés utolsó módosítása: 1 év! A benne lévő információk már nem biztos, hogy érvényesek, naprakészek!

Felmerült a kérdés, hogy az önkéntes szemétszedéseinknél hova tesszük a hulladékkal teli zsákokat. Többféle megoldás van, kreatívan választunk a lehetőségek között, az alkalom adja, hogy mi lesz az aktuális megfejtés.

„Hova tegyem a szeméttel teli zsákot?” bővebben

MOHU! MIHU???

Ez a bejegyzés utolsó módosítása: 3 év! A benne lévő információk már nem biztos, hogy érvényesek, naprakészek!

8 éve (huh, de rohan az idő) írtam egy szösszenetet arról, hogy milyen típusú hulladékot én személy szerint hol adok le Érden. Azóta nagyon sok víz lefolyt a Dunán, nagyon sok változás volt, az utolsó most nyáron.

Remélem már mindenkihez eljutott, hogy 2023. július 1-től a megosztott állami és önkormányzati hulladékrendszer helyett egy új centralizált rendszer jött létre. Az új rendszer koncesszióját 35 évre a MOL, illetve az általa létrehozott MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. nyerte el.

„MOHU! MIHU???” bővebben